KREATINAS – JIS NEVEIKIA?! KODĖL TO NEGALI BŪTI.

  • KREATINAS – JIS NEVEIKIA?! KODĖL TO NEGALI BŪTI.

    Kreatinas yra vienas iš pagrindinių raumenų augimo faktorių ir dauguma sportuojančių to labai stipriai neįvertina.

    KREATINAS – JIS NEVEIKIA?! KODĖL TO NEGALI BŪTI.

    KREATINAS – nepakeičiama natūrali medžiaga, kuri yra tiek raumeniniuose tiek nerviniuose žmogaus audiniuose ir reikalinga energijos apykaitai, raumenų judėjimui ir žmogaus egzistavimui. Kreatino trūkumas asocijuojasi su eile fizinių ir protinių negalių.
    Žmogaus organizme kreatinas sintezuojamas iš 3 aminorūgščių: leucino, arginino ir metionino. Šis procesas vyksta inkstuose ir kepenyse. Per parą pagaminama 1-2g kreatino. Kaip taisyklė organizmas išskiria jį versdamas į kreatininą, kurs šalinamas su šlapimu. Tokiu būdu reikalingas pastovus kreatino papildymas organizme, iš maisto arba iš papildo. Vidutiniškai yra paskaičiuota, kad su maistu (mėsa, žuvis) galima gauti apie 1g kreatino.
    TAI KUR YRA NAUDOJAMAS KREATINAS? AR JIS TIK SPORTININKAMS?
    Buvo 5 ganėtinai rimtos mokslinės studijos su pagyvenusiais žmonėmis (vyresni nei 60 metų) kurios parodė teigiamą poveikį kreatino papildų į raumenų masę ir raumenų jėgą. 4 studijos parodė ir žmonių darbingumo lygio padidėjimą.
    Buvo naudojami skirtingi kreatino produktai. Taip pat skirtingos grupės kurios naudojo kreatiną po 5g per parą, naudojo būdą su užkrova ir trečioji grupė vartojo 0,1g/kg per dieną. Išvados:
    -Kartu su fiziniais krūviais raumenų masė padidėjo 5/5, o kiti papildomi efektai buvo pastebėti 4/5
    -Fizinių pratimų pagalba raumenų jėga padidėjo 5/5.
    -Fizinis darbingumas padidėjo 4/5
    Išvados parodė, kad pagrindinė rodiklių pakilimo priežąstis – kreatino papildų gebėjimas padidinti bendrojo kreatino ir kreatino fosfato kiekį raumeninių ląstelių viduje. Kreatinas skaidomas į kreatino fosfatą ir adenozinotrifisfatą (ATF) tai yra pagrindinis energijos šaltinis raumenų susitraukimams ir miofibrilų sintezei. Kreatinas yra vienas iš pagrindinių raumenų augimo faktorių ir dauguma sportuojančių to labai stipriai neįvertina.
    Kreatinas-pernešėjas yra ir neuronuose. Taip pat buvo įrodyta, kad kreatinas turi neuroprotektorinį poveikį gydant neurologines ligas, tokias kaip Parkinsonas ir kai kurias rūšis sklerozės.
    Kreatino produktai gerina glikeminę kontrolę sergantiems 2 tipo diabetu.
    Kreatino vartojimas neturi jokio poveikio inkstams sergantiems 2 tipo diabetu.
    Mokslas ištyrė kretino ryšį su širdies ir kraujagyslių ligomis. Fosfokreatinas ypač svarbus širdies energetiniame metabolizme. O kreatino lygio sumažėjimas pakeičia miokardo energetiką ir darbą. Buvo atlikta eilė medicininių tyrimų su pacientais sergančiais širdies ligomis, chronišku širdies nepakankamumu, po širdies operacijų. Yra žinomi net 22 tyrimai. Pacientai kurie vartojo kreatiną sumažino mirtingumo rodiklį lyginant su standartiniais gydymo metodais. Palyginus su visus rezultatus buvo gauti tokie faktai:
    -kairiojo skilvelio geresnis pralaidumas
    -ženkliai mažesnis išsilaisvinančio kreatin-kinezės miokardo lygis
    -ženkliai mažesnis aritmijos laipsnis
    -žemesnis inotropinio palaikymo dažnis
    -pastebimai didesnis ir geresnis kraujotakos atsistatymas po dirbtinės kraujotakos panaudojimo

    #NOBRAIN #NOGAIN

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Socialiniai tinklai